Blog

Neden WordPress ?

WordPress nedir?

WordPress, PHP tabanlı açık kaynak kodlu ve ücretsiz dağıtılan site platformudur.

WordPress ile normal bir site yapabilir miyim ?

Bu soruya verilebilecek en doğru cevap EVET olacaktır. Her ne kadar bazı yazılımcı veya tasarımcılar “Wordpress Blog sistemidir normal web sitesi olarak kullanmanın mantığı yoktur” dese de İnternet te 2018 yılı itibari ile aktif sitelerin %37 sinin WordPress olduğu dönemde bu iddiada açıklama muhtaçtır.

WordPress ile mükemmel bir haber sitesi yapabileceğiniz gibi tüm Dünyaya ürün satabileceğiniz bir E-ticaret sitesi yapmanız mümkündür.

Hiç bilgisi olmayan biri WordPress ile site yapabilir mi? 

Net olarak verilecek cevap “evet” olacaktır ancak elbette ki site kalitesi yapımcının bilgisi ile doğru orantılı olacaktır.

WordPress açık ara hakkında en fazla ücretsiz kaynak bulabileceğiniz platformdur. Aradığınız herhangi bir konunun cevabını internette Türkçe veya herhangi bir dilde rahatça bulabilirsiniz.

Not:

Kurum veya Kişisel özel ders için bize ulaşabilirsiniz

WordPress ile yaptığım siteler aynı olmak zorunda mı?

Kesinlikle hayır WordPress için hazırlanmış ücretli ve ücretsiz yüzlerce farklı konuda binlerce tema ( Arayüz ) mevcuttur.

WordPress güvenli midir?

Bu sorunun cevabı tartışmasız olarak “Evet” olacaktır. WordPress özellikle özel yazılımlara oranla çok daha güvenli bir platformdur.

WordPress kararlı sürüm dağıtılmadan önce binlerce beta test kullanıcısı tarafından test edilerek son kullanıcılara açılır.

Binlerce geliştirici tarafından geliştirilmesi sayesinde önemli bir avantaj olarak çıkabilecek sorunlar çok hızlı bir şekilde tespit edilip çözülür. Karalı sürüm çıktıktan bir hafta geçmeden çok az kişinin etkileneceği açıkların güncellenerek kapatılması WordPress için sıradan bir olaydır.

 WordPress SEO uyumlumumdur?

Evet, WordPress SEO uyumludur fakat dikkat edilmesi gerek konu SEO sürekli güncellenen ve takip edilmesi gereken bir çalışmadır. Diğer bir konu ise Tema tasarımı ve hızı gibi faktörlerin SEO puanını etkilediğidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

Call Now Button